A A A

Laureaci 2021

-->

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY
Producent Warzyw POLSKA RZODKIEWKA Andrzej Litwińczuk, Słotwina 81b - Gospodarstwo zostało założone w 1970, a od 2003 r. wyspecjalizowane jest w produkcji rzodkiewki oraz cebuli dymki. Wiele lat pracy i doświadczenia zaowocowało tym, iż w chwili obecnej, gospodarstwo jest w czołówce producentów rzodkiewki gruntowej w Europie. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowniczej oraz odpowiednio dobranym maszynom rolniczym, nowej hali produkcyjnej o wielkości 4000 m2 i własnej flocie transportowej są w stanie dostarczyć towar w każdy zakątek Polski oraz Europy. Swoje produkty przygotowują według norm wszystkich sieci handlowych oraz giełd warzywnych, odpowiednio magazynują w specjalistycznych komorach chłodniczych. Posiadają uprawy rzodkiewki oraz cebuli dymki na areale 400 ha, dzięki czemu są w stanie wyprodukować 350.000 pęczków rzodkiewki dziennie oraz 150.000 pęczków cebuli dymki dziennie. Oferują klientom swoje produkty od kwietnia do końca listopada. Firma posiada Certyfikat Global GAP oraz GRASP, co umożliwia współpracę z każdym klientem oraz potwierdza wysoką jakość produktów.

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
ŻURMET, Marcin Żurakowski, ul. Sikorskiego 37, Świdnica  - Firma ŻURMET istnieje od 1994 r.  i zatrudnia ok. 40 osób. Dysponuje specjalistycznymi obrabiarkami,  kadrą techniczno-inżynieryjną oraz odpowiednim zapleczem technicznym. Głównym celem firmy jest wprowadzanie nowszych technologii w dziedzinie obróbki skrawaniem oraz unowocześnienie i modernizację zaplecza techniczno-produkcyjnego. Firma ŻURMET  jest znakomitym przykładem tego, jak w dobie pandemii i obostrzeń z nią związanych utrzymać  produkcję na stałym poziomie. Udało się to dzięki znacznej dywersyfikacji dostaw materiałów i usług, wprowadzeniu nowych technologii, oraz podnoszeniu kwalifikacji załogi. Firmie udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej, które przeznaczone zostały na unowocześnienie parku maszynowego. Firma posiada certyfikat ISO 9001:2015. Na przełomie roku wymieniono chemiczne środki okołoprodukcyjne na przyjazne środowisku chłodziwa biodegradowalne. Firma ŻURMET prowadzi również działalność pro społeczną, przyjmując na praktyki uczniów miejscowej szkoły technicznej, która kształci przyszłych operatorów CNC.

LIDER MIKROPRZEDSIĘBIORCZOŚCI

BITKOM, Marcin Polmański, ul. Okulickiego 6, Świdnica - od 2008 roku firma BITKOM świadczy profesjonalne usługi informatyczne. Są solidnym partnerem, który rzetelnie wywiązuje się z powierzanych zadań w ramach outsourcingu IT. Przy usługach informatycznych świadczą usługi serwisu komputerowego oraz sprzedaży sprzętu, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych. Dzięki współpracy z największymi w Polsce dystrybutorami, są w stanie zaoferować produkty najwyższej jakości, renomowanych firm, po atrakcyjnych cenach. Służą doradztwem w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania uwzględniając potrzeby klienta. Stale poszerzają wachlarz swoich usług. Oferują kompleksowe usługi w zakresie instalacji technicznych /niskonapięciowych tj. wykonanie, modernizacja i konfiguracja sieci teleinformatycznych, instalacji elektrycznych, instalacji alarmowych oraz telewizji przemysłowej CCTV. Kładą duży nacisk na integrację w/w usług.

DOBRE SMAKI
Cukiernia ŁUKOWA s.c. ul. Łukowa 8 Świdnica  - Cukiernia Łukowa to firma rodzinna, założona przez Irenę i Romana Trzcińskich w roku 1966. Obecnie kolejne pokolenia  rozwijają firmę, dostosowując asortyment do oczekiwań klientów. Cukiernia dostarcza swoje produkty w trzech punktach w Świdnicy ( cukiernia i kawiarnia na ul. Łukowej, cukiernia i bistro na ul. Kliczkowskiej oraz cukiernia na ul. Głowackiego). To tutaj  można kupić tradycyjnego eklera, jagodziankę, ciasto deserowe ale również zjeść pyszne śniadanie – soki, koktajle, kawę, jak i jedyne w swoim rodzaju bajgle i tosty. Każdy tort, każde zamówienie przygotowane jest z myślą o indywidualnych potrzebach klienta. Rozwój firmy to też stałe zwiększanie zatrudnienia, z tą myślą każdego roku firma pomaga w wykształceniu kolejnych roczników uczniów w zawodzie cukiernika. Obecnie firma przygotowuje 8 uczniów.

ZDROWIE I URODA
ALMA VITA sp. z o.o., ul. Żeromskiego 14, Świdnica -  Od 2013 roku ALMA VITA prowadzi działalność opartą na trzech filarach, jakimi są SPORT, ZDROWIE i URODA. Centrum ALMA VITA tworzy zespół specjalistów, ludzi pełnych pasji, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W centrum funkcjonują dwa salony fryzjerskie (damski i męski), zakład kosmetyczny oraz gabinet dietetyczny. Pasję do sportu można zaspokoić w Klubie Squasha, który dysponuje dwoma kortami wraz z zapleczem socjalnym i sauną infrared oraz w Strefie Tańca i Fitness, gdzie profesjonalni instruktorzy prowadzą zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Nowa strefa Sauna&Garden Jacuzzi pozwala na relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków. Stylowe wnętrza przedwojennej kamienicy i płynąca z głośników muzyka dopełniają wizerunku miejsca, które sprzyja powstawaniu społeczności ludzi świadomych, że w życiu jest czas na wszystko – rodzinę, pracę, sport, relaks oraz troskę o własne zdrowie i ciało.

WYBITNA OSOBOWOŚĆ
JÓZEF KOSTKA - Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, rzeczoznawca, od blisko 30 lat biegły sądowy, lotnik, muzyk, członek założyciel Klubu Inteligencji Świdnickiej „Baszta". Od 45 lat związany zawodowo i społecznie z Naczelną Organizacją Techniczną, wcześniej  we Wrocławiu a obecnie  w Świdnicy. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Świdnickiego NOT. Działa bardzo aktywnie, organizując działalność stowarzyszeniową i integrującą środowisko inżynierów i techników naszego regionu. Zorganizował ok. 60 konferencji technicznych o zasięgu krajowym i zagranicznym. Z jego inicjatywy zostały zorganizowane Targi Świdnickie. Jest autorem i współautorem około 50 opinii w zakresie innowacji procesowej i produktowej,  które przyczyniły się do pozyskania wielu milionów złotych pomocy finansowej dla przedsiębiorców naszego województwa.
Za swoją działalność otrzymał wiele wyróżnień:
-srebrny krzyż zasługi
-honorowe odznaki NOT
-zasłużony dla województwa wrocławskiego i miasta Wrocław
-nagroda rektora Politechniki Wrocławskiej
-medal pamiątkowy Rektora Politechniki Wrocławskiej - z okazji 100-lecia działalności
Politechniki

NAGRODA SPECJALNA DLA NGOS

SUDECKA IZBA PRZEMYSŁOWO – HANDLOWA - Powstała  1993 roku organizacja samorządu gospodarczego swoim zasięgiem działania obejmuje województwo dolnośląskie. Celem nadrzędnym tej organizacji jest podejmowanie szeregu przedsięwzięć wspierających rozwój przedsiębiorczości oraz wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie. Jako organizacja samorządu gospodarczego regionu świdnickiego skupia przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie, poza kilkoma dużymi firmami, będącymi wizytówką naszego miasta.. Realizuje zadania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, współpracuje z organizacjami gospodarczymi, instytucjami i jednostkami samorządu terytorialnego. Ważnym elementem działalności jest stała współpraca z izbami i organizacjami otoczenia biznesu z Ukrainy, Republiki Czeskiej i Niemiec.