A A A

Laureaci 2018

-->

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY
DAR-VIT Dariusz Konarski, Jagodnik 16E - produkcja tradycyjnych wędlin oparta na autorskich rodzinnych recepturach. Firma posiada 9 sklepów stacjonarnych i 5 mobilnych na terenie całego województwa dolnośląskiego. Głównym celem firmy jest dostarczanie towaru bezpośrednio klientowi ostatecznemu, bez pośredników. Firma działa od 2014r. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY
Piekarnia PROFIT – BIS s.c. Anna, Jacek Wychowanek, ul. Świdnica 2a Jaworzyna Śląska - produkcja pieczywa, wyrobów ciastkarskich i cukierniczych. Firma wielopokoleniowa działająca na rynku od 1997r. Stale i konsekwentnie się rozwija, zwiększa produkcję oraz zatrudnienie. Przewagę konkurencyjną w regionie firma zdobywa poprzez łączenie tradycyjnych przepisów oraz metod wypieku z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Firma podjęła inwestycje zachowujące tradycyjność wypieku i jednocześnie obniżające koszty wytworzenia. Zastosowano odpowiednie technologie i nowoczesny piec, który sprostał oczekiwaniom wobec jakości wypiekanego chleba, a także obniżył koszty produkcji. Firma posiada obecnie na terenie powiatu 8 sklepów. Bogaty asortyment firmy uwzględnia potrzeby i oczekiwania klientów.

LIDER MIKRO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Biuro Turystyczne RAPALA s. c. Agnieszka Weronika Antonio Rąpała, ul. Pułaskiego 8 Świdnica – usługi turystyczne. Firma łączy nowoczesność z dbałością o relacje handlowe na gruncie usług lokalnych. Komfortowe warunki obsługi klienta, biuro wypełnione pomocami multimedialnymi, kącikiem dla dzieci, klienci podejmowani są kawą i przekąskami. O nowoczesności firmy świadczy fakt, że jest jedną z pierwszych i chyba jedyną w mieście, która samodzielnie organizuje wyjazdy zarówno indywidualne jak i grupowe. Klienci biura dotarli do najdalszych zakątków całego świata. Etyka biznesu towarzyszy firmie od lat, przykładem jest aktywność społeczna biura - zaangażowanie w promowanie i współfinansowanie aktywności artystyczno-podróżniczej świdnickiego artysty Mariusza Kędzierskiego. Firma RAPALA – to firma rodzinna, która działa już 25 lat.

NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY
Restauracja TREMONTI Firma KOROLEWICZ – Marcin Korolewicz, ul. Akacjowa 5 Świdnica - pizzeria, restauracja. Serwowane dania zawierają tylko świeże produkty najwyższej jakości, od lokalnych gospodarzy i rolników. Smaki potraw są niepowtarzalne, a tradycja regionu odkrywana jest na nowo. Wysoka jakość i smak oferowanych potraw, przyciągają ciągle wielu nowych klientów.

NAJLEPSZA FIRMA TRANSGRANICZNA
KASPER CZ, s. r. o. - producent i dostawca drewnianych konstrukcji nośnych ciesielskich, wiązarowych i z drewna klejonego. Specjaliści KASPER CZ łączą tradycyjny materiał z najnowszą technologią. Drewno nie starzeje się, jego zalety to korzystna cena, długa żywotność, wysoka estetyka i nieograniczone możliwości realizacji. Stosuje się go do nowoczesnych konstrukcji stolarskich, takich jak kratownice, kratownice dachowe pełne lub klejone, klejonych pryzmatów lamelarnych i paneli do montażu konstrukcji drewnianych. W ramach współpracy polsko-czeskiej firma dostarcza nie tylko swoje produkty i usługi do Polski, ale jednocześnie rozwija swoją współpracę w zakresie montażu. Ponadto w szeregach pracowników firmy jest kilku polskich stolarzy.

WYBITNA OSOBOWOŚĆ POGRANICZA
Bohdan Janeczek - urodził się w Ostrawie, kształcił w konserwatorium Jaroslava Jeźka w Pradze i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł licencjata. Prócz umiejętności bezpośrednio związanych z grą na saksofonie zgłębiał w Instytucie Jazzu PWSZ także kwestie dotyczące promocji kultury, organizacji imprez, ochrony własności intelektualnej, pracy w studio nagraniowym, obróbki dźwięku ale także kompozycji i aranżacji utworów muzycznych. Swoje zdolności językowe, kontakty w środowisku artystycznym oraz doświadczenie w pracy z samorządami postanowił wykorzystać podejmując działania mające na celu ulepszenie stosunków i rozbudowanie polsko-czeskiej wymiany kulturowej oraz likwidację zbędnych nieprawdziwych stereotypów. Mediator i menedżer kultury, saksofonista, kompozytor, tłumacz języka czeskiego.

WYBITNA OSOBOWOŚĆ

Agnieszka Rąpała - od1993 r. prowadzi Biuro Podróży „Rapala”. Odwiedziła osobiście ponad 40 krajów, a liczba stale rośnie. Jej ulubionym kierunkiem jest Azja południowo-wschodnia: Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Sri Lanka, Malediwy, zaś największą miłością – Birma. Opisuje ją jako uroczy zakątek świata z niezliczonymi zabytkami najwyższej klasy, z nieskażoną przyrodą tropikalnych lasów, pięknymi plażami i niezwykle otwartymi ludźmi. Chciałaby wysłać w ten rejon każdego swojego klienta… Biuro Rapala prowadzi z wielką pasją i zaangażowaniem, sprawdzając na własnej skórze miejsca, hotele, atrakcje, restauracje, i poznając miejscową kulturę, z którą zapoznają się następnie klienci Biura Podróży Rapala. Zespół doradców, z którymi pracuje, jest dla niej jak rodzina i właśnie na takich relacjach z ludźmi jej zależy.

Piotr Pamuła - wychowawca, organizator, wieloletni instruktor i komendant Hufca ZHP Świdnica. Jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć na szczeblu związku, chorągwi i hufca. Komendant reprezentacji Chorągwi Dolnośląskiej na Światowym Zlocie Harcerstwa Polskiego, komendant Ogólnopolskiego Rajdu "Granica". Dzięki swojej osobowości i kulturze osobistej ma doskonały kontakt zarówno z harcerzami, instruktorami, jak też z władzami miasta i powiatu. Autor wielu poradników, scenariuszy harcerskich uroczystości oraz opracowań metodycznych. Dba o rozwój duchowy młodych ludzi, inicjując harcerskie msze święte oraz utrzymując bardzo dobre kontakty z proboszczami i diecezją świdnicką. To harcerz "całym życiem", w pełni oddany sprawom harcerstwa. Kształtuje pozytywny wizerunek ZHP. Doskonały menedżer. Autor programów tworzonych z okazji konkursów i przetargów, np. letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wieloletni komendant obozów w Niesulicach oraz wędrownych po bazach skautowych całej Europy.

NAGRODA SPECJALNA DLA NGOS
„Mamy co kochamy, czyli Stowarzyszenie Świdnickich Mam” - stowarzyszenie zostało utworzone przez kobiety - matki, które chcą wprowadzać pozytywne zmiany w swoim mieście. Ideą powstania stowarzyszenia jest społeczna inicjatywa, która ma na celu pomoc kobietom z Powiatu Świdnickiego. Jest inicjatorem wielu akcji i wydarzeń, miedzy innymi: Świdnicki Ekspres Mikołajowy - dotyczący kultywowania tradycji Świąt Bożego Narodzenia, propagowania zdrowego trybu życia w rodzinie, promocji rodzinnego spędzania czasu wolnego oraz miasta Świdnicy, Świdnicki Tydzień Bliskości – to uczenie się jak być bliżej swoich dzieci, Mlekoteka – promocja karmienia piersią.

W głosowaniu mieszkańców Świdnicy i okolic zwyciężyli:
NAJLEPSZY PRACODAWCA W ŚWIDNICY
Electrolux Poland sp. z o.o. - produkuje sprzęt AGD, między innymi kuchenki wolnostojące i do zabudowy: gazowe, gazowo - elektryczne oraz elektryczne, kuchenki z płytami indukcyjnymi.
NAJLEPSZA OBSŁUGA KLIENTA W ŚWIDNICY
Karczma Zagłoba prowadzona przez PPUH STEINBUDEX – J.M Jerzy Majorek

Nestorzy biznesu lokalnego:
Mieczysława Harańczyk
Edward Czerniec
Edward Łaszcz