A A A

2015

-->

Przedsiębiorcy z Polski i Czech wzięli udział w specjalnej Gali Przedsiębiorczości połączonej z wręczeniem specjalnej statuetki Świdnickiego Gryfa w kategoriach: Wybitna Osobowość Pogranicza i Najlepsza Firma Transgraniczna.

W kategorii "Najlepsza Firma Transgraniczna" w roku 2015 nominowano:

  • GRUND a.s. - Mladé Buky  - zakład włókienniczy;
  • ZPA Smart Energy a.s. -  Trutnov -  czeski producent liczników energii elektrycznej i nowoczesnych systemów pomiarowych;
  • JUTA a.s.  Dvůr Králové nad Labem - producent szerokiej gamy opakowań przeznaczonych dla budownictwa i rolnictwa.

W tej kategorii zwyciężyła firma GRUND a.s. - działa od 1990r., produkuje chodniki do łazienek, maty antypoślizgowe, zasłony prysznicowe i różne akcesoria łazienkowe. Należy w tej dziedzinie do światowej czołówki. Jako jeden z niewielu czeskich zakładów włókienniczych utrzymała produkcję walcząc z tanim importem z krajów azjatyckich..


W kategorii "Wybitna osobowość pogranicza" w roku 2015 nagrodzono:
IVANA ADAMCA - burmistrza miasta Trutnov od 1998r. W czasie jego kadencji zostały odnowione kluczowe drogi, zbudowane nowe mosty i dworzec autobusowy oraz zespół domów spokojnej starości. Zostały odnowione zabytkowe budynki, obiekty sportowe i szkoły. Nawiązana została ścisła współpraca z samorządami lokalnymi po stronie polskiej szczególnie w dziedzinie kultury, sportu i turystyki

Nagrody wręczono w ramach projektu "Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość" współfinansowanego  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz - RP 2007-2013.

 


Projekt „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz – RP 2007-2013.