A A A

Laureaci 2022

-->

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY
Nuubag sp. z o.o. ul. Kalcytowa 10, Strzegom - torebki – Markę  NuuBag stworzyło młode małżeństwo ze Strzegomia. Produkują  torebki, ręcznie wykonane w Polsce, w tradycyjnych, lokalnych manufakturach.  Produkty marki NuuBag dostępne są w sklepie internetowym. Poza kilkoma modelami torebek firma oferuje również portfele, aktówki, plecaki i nerki. Ostatnią  nowością są torebki personalizowane. Od lipca 2021 firma prowadzi także sprzedaż na rynku niemieckim.

FIRMA ROKU

Cloos - Polska sp. z o.o. ul. Stawki 5, Świdnica – Firma ta obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności i jest jedną z wiodących firm w Polsce, zajmującą się projektowaniem i budową zrobotyzowanych systemów spawalniczych. W 2021 r. podjęte zostały ważne decyzje inwestycyjne dla firmy: rozbudowa hali produkcyjnej, zakup maszyn produkcyjnych, instalacje fotowoltaiczne. Cloos - Polska angażuje się w pomoc dla społeczności lokalnej, między innymi wspiera finansowo kluby i wydarzenia sportowe, szpitale w walce z COVID-19, finansowo wsparła również odrestaurowanie zabytkowego fortepianu ŚOK.

DOBRE SMAKI

Piekarnia Żarnowiec Krzysztof Żarnowiec, Komunardów 18, Świdnica – Rodzinna piekarnia z ponad 70-letnią tradycją, w której wypieka się chleb według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Chleb z piekarni Żarnowiec jest robiony na naturalnym zakwasie bez udziału polepszaczy smaku czy wzrostu. Każdy bochenek wytwarzany jest w tradycyjny sposób z ogromną starannością oraz kunsztem piekarskim, bez udziału nowoczesnych maszyn. Właściciele wierzą, że to co dobre
wymaga naturalnych składników i pracy ludzkich rąk.

ZDROWIE I URODA

Lumaki Studio Kamila Śliska, ul. Westerplatte 68, Świdnica – Kamila i Piotr to  małżeństwo prowadzące studio makijażu permanentnego, mikropigmentacją skóry głowy, wizażu oraz stylizacji rzęs i brwi. Pracują, szkolą i dzielą się swoja wiedzą z wielką pasją. Zostali trenerami mikropigmentacji jednej z czołowych marek w branży, marki Maderm. Zakupili lokal, który będzie w pełni dostosowany także do osób niepełnosprawnych. Są partnerami fundacji Endomama, a w przyszłym roku planują odbyć szkolenie, które pozwoli im wykonywać mikropigmentacje medyczną, aby pomóc kobietom po mastektomii. Wspierają także lokalne akcje charytatywne. W mediach społecznościowych mogą pochwalić się ponad setką samych pozytywnych opinii na temat ich pracy.

 

WYBITNA OSOBOWOŚĆ
Filip Kubiaczyk
Wybitny lekarz, cieszący się uznaniem pacjentek. Doktor nauk medycznych, specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii. Jest współautorem kilku prac naukowych, członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ekspertem przy realizacji wielu projektów prozdrowotnych realizowanych przez Gminę Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki, Fundację Endomama, między innymi:
1.Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, dla mieszkańców Gminy Miasto Świdnica, na lata 2020 – 2023
2.Endometrioza, przecież kobiecość nie może boleć, realizowany w 2021 roku
3.Razem pokonajmy endometriozę. Warsztaty dla pacjentek, realizowany w 2022 roku
oraz wielu innych.

NAGRODA SPECJALNA DLA NGOS
Fundacja Ładne Historie
Organizacja pozarządowa, która powstała jako efekt współpracy osób, które na co dzień zajmują się edukacją, animacją, szeroko definiowaną kulturą i sztuką, a także tożsamością lokalną i dziedzictwem kulturowym. Poprzez inspirację do współdziałania, rozbudzanie kreatywności, naukę wzajemnego szacunku i mobilizację lokalnej społeczności tworzy wciąż rosnącą grupę osób, które chcą zrobić coś dla innych.

NESTORZY BIZNESU LOKALNEGO
Tadeusz Badura – Prezes Zarządu ZUPBADURA sp. z o.o., firmy zajmującej się produkcją skomplikowanych konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń na potrzeby rynku naftowego, energetycznego i stoczniowego, mieszczącej się przy ul. Kliczkowskiej 48
Stanisław Dobrowolski, prowadzący firmę transportową TRANSBUD przy ul. Metalowców 2
Ireneusz Prokopowicz, prowadzący sklep z odzieżą ARI, przy ul. Pułaskiego 23
Maria Liga, prowadząca sklep z galanterią skórzaną przy ul. Łukowej 2a,
Stanisław Wądołowski, prowadzący firmę transportową EUROTRANS – Wądołowski, przy ul. Rolniczej 5,