A A A

Laureaci 2017

-->

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

Krzysztof Dziaduch - PPHU Maszyny i Przetwórstwo Nasion Oleistych Ol~`Vita - olej tłoczony na zimno - Ślężański olej rzepakowy
Ślężański olej rzepakowy to certyfikowany produkt regionalny, nagrodzony wielokrotnie nagrodami i wyróżnieniami, to 100% produkt polski wpisujący się na listę sztandarowych produktów tej firmy.

- firma swoją działalnością obejmuje:
a/ sektor spożywczy - produkcja zdrowej żywności, tłoczenie na zimno olejów roślinnych, konfekcja nasion, błonników, pestek, produkcja mąk                                               
b/  sektor kosmetyczny - produkcja kosmetyków naturalnych                                                  
c/ sektor paszowy - produkcja pasz dla zwierząt
Dewizą firmy jest produkcja 100% naturalnych produktów bez udziału środków konserwujących, barwników i aromatów. Produkty firmy cieszą się dużym uznaniem, można zakupić je na terenie całej Polski (sklepy ze zdrową żywnością, sklepy zielarsko-medyczne, spożywcze, apteki, hurtownie, sklepy z kosmetykami naturalnymi), jak również na terenie Anglii, Holandii oraz Irlandii.      

DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY


KRAUSE sp. z o. o.
- najbardziej rozpoznawalny na polskim rynku producent drabin i rusztowań, kojarzony z najwyższą jakością i funkcjonalnością użytkową dostarczanych rozwiązań. W 2016r. rozpoczęto budowę kolejnej hali o powierzchni 10 tys. m?, przewidzianej pod produkcję rusztowań aluminiowych ( rozszerzenie dotychczasowej palety produktów), która będzie realizowana w oparciu o najnowocześniejsze technologie spawalnicze, przy wykorzystaniu częściowo zrobotyzowanych linii produkcyjnych. Mając   na uwadze duże zaangażowanie pracowników i chęć podejmowania nowych wyzwań, działania skierowano na zwiększenie mocy produkcyjnych. Z roku na rok odnotowuje się coraz wyższy wzrost przychodów ze sprzedaży oraz zysku. Firma angażuje się w lokalne wydarzenia, wspiera inicjatywy mające na celu wzmocnienie znaczenia miasta Świdnicy.


INNOWACYJNOŚĆ


Michał Siedlecki - WEBER GROUP - agencja medialna i eventowa wspierająca technicznie organizatorów wydarzeń na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Zaplecze techniczne firmy to nowoczesne ekrany LED, telebim mobilny, ściany monitorów bezszwowych, kamery cyfrowe 4K, a także nagłośnienie i oświetlenie. Dzięki zaawansowanym technicznie rozwiązaniom firma obsługuje koncerty plenerowe, konferencje, targi, uroczyste gale i imprezy filmowe. Stale współpracuje m.in. z Wałbrzyską Specjalną Strefą  Ekonomiczną, Stadionem we Wrocławiu i największymi targami w Polsce. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest bogate port folio. Firma wspiera technicznie fanów super samochodów - Lamborghini, Ferrari, Mc Laren czy Porsche. W bieżącym roku firma wzięła udział w organizacji The World Games 2017.FIRMA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU


Wagony Świdnica sp. z o.o.
- firma  działa w gospodarce polskiej i zagranicznej od 1951. Od 20 lat jako oddział amerykańskiej korporacji The Greenbrier Companies.  W biznesie osiąga znaczące sukcesy - od lat jest wiodącym dostawcą wagonów towarowych w Europie. Swoją działalność biznesową firma opiera na obowiązujących przepisach prawa, wartościach etycznych uwzględniających poszanowanie załogi, partnerów biznesowych oraz społeczeństwa i środowiska naturalnego. W firmie obowiązuje zintegrowany system zarządzania zawierający procedury i instrukcje normujące działalność firmy w ramach jej struktury wewnętrznej i w interakcji  ze środowiskiem zewnętrznym. Firma oferuje swoim pracownikom szkolenia i kursy oraz dofinansowanie studiów związanych z doskonaleniem umiejętności pracownika, przydatnych w pracy w firmie. Zapewnia szeroki zakres ochron indywidualnych w ramach BHP. Działalność charytatywna na rzecz lokalnej społeczności wyraża się w szczególności w bliskim kontakcie i wsparciu finansowo - materialnym z jednostkami opiekuńczo - edukacyjnymi dla dzieci niepełnosprawnych i pozbawionych rodziny (2016: ok.100 tysięcy PLN). Wsparciem firmy dla osób niepełnosprawnych  jest również ich zatrudnianie poprzez umowy z firmami pracy chronionej.  Zakład dąży do minimalizacji degradacji środowiska naturalnego poprzez uruchamiane inwestycje: w 2016 wdrożono kolejną instalację dopalania katalitycznego (2016: 1.6 mln PLN) ograniczającą dopływ szkodliwych produktów procesów malarskich do atmosfery. Firma jest w trakcie przystosowywania firmy do systemu ogrzewania gazowego (wartość inwestycji 20 mln PLN). Kontakty z klientami, dostawcami i administracją samorządową opieramy na zasadach otwartości i transparentności z uwzględnieniem procedur obowiązujących w firmie.

NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY


Maciej Mól  - Magic Catering & Event - firma prowadzi działalność  gastronomiczną w restauracji "Przedmieście", w miejscu gdzie króluje doskonała kuchnia, które przyciąga niepowtarzalnym  klimatem. Przy przygotowaniu potraw właściciel bazuje na lokalnych, sezonowych produktach, w czym wspiera gospodarkę regionalną. Potrawy przyrządzane są od podstaw w oparciu o naturalne produkty, które zaspokajają podniebienia gości. W okresie niespełna roku, firma zyskała sobie rzeszę klientów, którzy cenią sobie kuchnię pod znakiem jakości i oryginalności.


NAJLEPSZA FIRMA TRANSGRANICZNA

Expres Menu s.r.o. - spółka z siedzibą w Trutnowie zajmuje się produkcją gotowych dań już od 1999 r. W 2007 roku opatentowała ona własny unikalny sposób sterylizacji ciśnieniowej, który umożliwia przechowywanie wyrobów nie zawierających konserwantów przez kilka lat w temperaturze sięgającej nawet 30 °C. Spółka produkuje dania na każdą porę dnia, można zabierać je ze sobą do szkoły, pracy, na urlop, na rejs statkiem, ekspedycje, zjeść w podczas zabawy lub sportu. Klienci zamawiają produkty w sklepie internetowym lub kupują w sklepach rejestrowanych przedstawicieli. W Polsce np. taki sklep znajduje się w Lubawce.
Z Polakami firma współpracuje od dłuższego czasu. Posiada stronę internetową w języku polskim (www.expres-menu.pl). Do Polski wysyła kilka paczek tygodniowo. Regularnie dostarcza towar do sklepu Friendly food w Poznaniu, mniej regularnie też do innych sklepów. Korzystnie układa się również współpraca z polskimi blogerkami, które próbują wyroby i umieszczają swoje opinie na ich temat w internecie.     


WYBITNA OSOBOWOŚĆ POGRANICZA


Tomaš Katschner - rodowity Trutnowiak, muzyk i osobowość kultury. Od siódmego roku życia uczył się gry na akordeonie, później na gitarze, gitarze basowej i kontrabasie. W 1995 roku ukończył Konserwatorium Jaroslava Jeźka w Pradze. Dziś pełni funkcję kierownika redakcji muzycznej w Czeskim Radiu Hradec Kralove i naucza gry na gitarze basowejw Państwowej Szkole Artystycznej w Trutnovie. Pozostaje aktywnym muzykiem. W 2009 r. otrzymał Nagrodę kulturalną miasta Trutnov.
Dziewiętnaście lat temu odbyła się  z inicjatywy Tomáša Katschnera pierwsza edycja festiwalu muzyki jazzowej "Jazzinec". W ciągu kilku lat festiwal stał się trwającą kilka miesięcy - muzyczną ucztą, która dzięki usilnej pracy swojego założyciela i organizatora znakomicie reprezentuje miasto Trutnov w kraju i zagranicą. Zjeżdżająca się do Trutnova publiczność zapoznaje się co roku z wybitnymi muzykami jazzowymi z całego świata.
W ostatnich latach Tomáš Katschner czynnie uszestniczył także w organizacji działań realizowanych w ramach projektów czesko- polskich. W zeszłym roku współorganizował Festiwal Polskiego Kina, w tym roku miała zaś miejsce impreza dla dzieci pod nazwą Skok w blok.


Ida Jenková - urodzona w mieście Broumow, w którym ukończyła liceum, a następnie Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Hradec  Kralowe.  Prawie całe dotychczasowe życie związała  z Policami nad Metuji, gdzie pracowała jako nauczyciel, a potem pełniła funkcje dyrektora integracyjnej szkoły podstawowej i przedszkola. W ratuszu miasta Police nad Metuji urzęduje od 19 lat. Pierwsze dwie kadencje jako zastępczyni burmistrza i kolejne dwie już w roli burmistrza. Dba o prężny rozwój swojego miasta. Dzięki doskonałej współpracy ze Świdnicą, nasze instytucje kultury od lat wspólnie czerpią od siebie inspiracje poprzez realizację projektów, wystaw, spotkań, czy wymiany młodzieży. Ta wspólna przygoda umożliwia nam zdobywanie wciąż nowych  doświadczeń, które wpływają  korzystniena rozwój obu miast i całego pogranicza.


WYBITNA OSOBOWOŚĆ

Bogdan Bawiec - Po ukończeniu w 1974 r. Wydziału Mechaniczno - Energetycznego Politechniki Wrocławskiej rozpoczął pracę w Elektromontażu Zachód. W różnym charakterze uczestniczył w budowie Elektrowni Opole i Rybnik, Huty Miedzi Głogów i Huty Katowice oraz Cementowni Górażdże. Był kierownikiem zespołu budów we Wrocławiu i jego okolicach oraz w dawnym NRD. W latach 1993 -98 był Członkiem Zarządu i Wiceprezesem Zarządu Energomontażu Zachód SA.
Od 2003 roku Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych, który przyczynił się do jej sukcesów, po ciężkim dla zakładu okresie upadłości. Obecnie zakład pod jego zarządem stale rozwija się i zdobywa nowych klientów      na całym świecie.


W głosowaniu mieszkańców Świdnicy i okolic zwyciężyli:


NAJLEPSZY PRACODAWCA W ŚWIDNICY
Electrolux Poland sp. z o.o. - produkuje sprzęt AGD, między innymi kuchenki wolnostojące i do zabudowy: gazowe, gazowo - elektryczne oraz elektryczne, kuchenki z płytami indukcyjnymi.


NAJLEPSZA OBSŁUGA KLIENTA W ŚWIDNICY
Maciej Mól  - Magic Catering & Event
- lokal gastronomiczny "Przedmieście"przy ul. Westerplatte 57 w Świdnicy.