A A A

2014

-->

Przedsiębiorcy z Polski i Czech wzięli udział w specjalnej Gali Przedsiębiorczości połączonej z wręczeniem specjalnej statuetki Świdnickiego Gryfa w kategoriach: Wybitna Osobowość Pogranicza i Najlepsza Firma Transgraniczna.


W kategorii „Najlepsza Firma Transgraniczna” w roku 2014 nominowano:

 • BP LUMEN  - hurtownia rowerów i sprzętu sportowego, jeden z największych dostawców rowerów na napęd elektryczny na rynek czeski pod marką Apache, sprzedaż rowerów MTB, cross i rowerów dziecięcych marki Apache. Produkcja rowerów elektrycznych do sprzątania z wózkiem, sprzedaż wszelkiego wyposażenia i dodatków dla rowerzystów. Publiczny magazyn celny.
 • BEČKOV s.r.o. - firma zajmująca się uprawianiem, obróbką i sprzedażą drewna energetycznego.
  - drewno energetyczne
  - doradztwo, kształcenie, sadzonki, sadzenie, utrzymanie plantacji, zbiór roślin
  - reprodukcyjnych i produkcyjnych, sprzedaż surowców (drzewo, zrębki
  - drewno na opał, brykiety drzewne, peletk,
  - usługi w zakresie rolnictwa, leśnictwa i usług technicznych,
  - mechanizacja,
  - sprzedaż rozdrabniarek masy drewnianej, produkcja i sprzedaż maszyn do sadzenia topoli,
  - sprzedaż kotłów marki ROJEK.
 • MARATONSTAV a.s. - firma budowlana z 24 letnią tradycją wykonuje wszystkie rodzaje budownictwa, roboty ciesielskie i ślusarskie. Zatrudnia ok. 100 pracowników w zawodzie murarz, cieśla, stolarz, ślusarz, blacharz, jak również cukiernik i sprzedawca we własnej cukierni.
  Wykonawstwo pod klucz jako generalny wykonawca.
  Produkcja wyrobów cukierniczych - prowadzenie cukierni.
  Spining.
  Własny klub sportowy.

W tej kategorii zwyciężył MARATONSTAV. To firma budowlana z 24 letnią tradycją, która wykonuje wszystkie rodzaje budownictwa, roboty ciesielskie i ślusarskie. Zajmuje się także produkcja wyrobów cukierniczych, ma własny klub sportowy.


W kategorii
„Wybitna osobowość pogranicza” w roku 2014 nagrodzono:
IZABELĘ PACANOVĄ - tłumacza języka czeskiego, mieszkankę Trutnova, zaangażowaną we współpracę z Polakami. Współpracuje między innymi z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową w Świdnicy, Świdnickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, młodzieżą, od lat pomaga przy współpracy w ramach partnerstwa miast.

 


Projekt „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz – RP 2007-2013.