A A A

Polsko - Czeska Gala Przedsiębiorczości

-->

 

W piątek, 19 października 2018 podczas uroczystej Polsko-Czeskiej Gali Przedsiębiorczości, wręczone zostały statuetki Świdnickiego Gryfa. W ramach trwałości projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007-2013, przyznano nagrody w kategoriach:

Najlepsza firma trans graniczna: KASPER CZ spółka z o.o.
Producenta i dostawcę drewnianych konstrukcji nośnych: ciesielskich, wiązarowych i z drewna klejonego. Drewno nie starzeje się, jego zalety to korzystna cena, długa żywotność, wysoka estetyka i nieograniczone możliwości realizacji. W ramach współpracy polsko-czeskiej firma dostarcza nie tylko swoje produkty i usługi do Polski, ale jednocześnie zatrudnia wielu pracowników z Polski.

Ponadto w tej kategorii do nagrody nominowane:

BAK stavební společnost, a. s. - Vodní 177, 541 01  Trutnov
jedna z największych firm budowlanych w Republice Czeskiej. Koncentruje się na kompleksowej realizacji hal przemysłowych i logistycznych, centrów biznesowych i administracyjnych, projektów mieszkaniowych i hotelowych, obiektów użyteczności publicznej, budynków wodnych i ekologicznych oraz rekonstrukcji budynków i zabytków. Firma zatrudnia obecnie 240 osób, w tym polskich pracowników.

mdexx Magnetronic Devices s.r.o. - Náchodská 524, 541 03 Trutnov
Opracowuje i produkuje transformatory, zasilacze, dławiki, filtry, wentylatory osiowe i promieniowe - produkty katalogowe lub niestandardowe projekty.Firma ma 100-letnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowanych pracowników w zakresie projektowania  oraz najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i testujące gwarantujące klientom najwyższą jakość. mdexx produkuje najnowocześniejsze urządzenia w Niemczech, Czechach, Polsce i Chinach, wykorzystując zaawansowane systemy zarządzania jakością i zarządzania środowiskiem. Produkty firmy są synonimem absolutnej niezawodności, maksymalnych poziomów innowacji i funkcjonalności. Firma sprowadza niektóre z podstawowych komponentów swojej produkcji od polskich firm - miedziane druty okrągłe i blachy transformatorowe. W najbliższym czasie planowany jest rozwój działalność w Polsce. Obecnie trwa nabór na  stanowisko menedżera ds. działalności gospodarczej w Polsce.

Wybitna osobowość pogranicza: BOHDAN JANECZEK
Urodził się w Ostrawie. Kształcił się w konserwatorium Jaroslava Jeźka w Pradze w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł licencjata. Laureat jest mediatorem i menedżerem kultury, saksofonistą, kompozytorem oraz tłumaczem języka czeskiego. Swoje zdolności językowe, kontakty w środowisku artystycznym oraz doświadczenie w pracy z samorządami postanowił wykorzystać podejmując działania mające na celu ulepszenie stosunków i rozbudowanie polsko-czeskiej wymiany kulturowej oraz likwidację zbędnych, nieprawdziwych stereotypów.